Sekce Laminaria Japonica

"Lékař léčí, příroda uzdravuje" Hippokrates

Je nutné pouze řádně využít to, co nám příroda dává, hlavní tajemství zdraví je skryto v nás samotných.

Naše tělo žije v podmínkách neustálého boje o přežití na úrovni buněk, tkání a orgánových systémů a človeka jako celku. Jediný mechanismus, který chrání náš neuvěřtelne složitý systém organismu a bez nehož je existence všech živých bytostí nemyslitelná, je homeostáza. Tedy, samoregulace, touha našeho organismu regenerovat sebe sama, obnovovat ztracenou rovnováhu, překonat odpor vnejšího životního prostředí. Procesy regulace organismu, počínaje každou buňkou, provádí homeostáza pomocí tří základních systémů: nervového, endokrinního a  imunitního. Pro přirozené životní procesy je velmi důležité prijmout látky, které mají plastické funkce, jinými slovy odpovídají za regeneraci a vytváření nových buněk. Zeptáte se: "Je skutečně dlouhověkost v opakující se regeneraci?“ Ano! Je třeba pouze podporovat v těle obnovu. Pro plnohodnotný život je nutné dodávat tělu přírodou stvořené látky, jejichž význam je také určen  jejich energetickou hodnotou. Energetická funkce je zodpovědná za dostatecné množství energie pro fungování buněčných procesů a výměna různých typů bio regulace za řízení procesu životních  činností včetně ochranných reakcí. Přitom je třeba si uvedomit důležitost přítomnosti látek, které přispívají k detoxikaci, tedy očištění buňky od metabolických produktů, vzniklých v  průběhu  procesu života buňky.  Vědci v laboratořích Vertery vyvinuli komplexy  produktu, které napomáhají fyziologicky opodstatněnému a stabilnímu fungování všech těchto funkcí v našem organismu. Produkty Vertera – to je zdravé jídlo.

 Pouze za podmínek stabilního  fungování plastických, energetických, bioregulačních a detoxikačních procesů budeme stárnout pomalu a ve zdraví. Příjem potravinových fyto-komplexů z  přírodních složek přispívá k harmonizaci bioregulačních procesů našeho organismu. Výjimečnost produktu Vertera je v tom, že jsou vytvořeny na základě přirozených komponentů, jsou jedinečné ve  vém složení, fyzikální a chemické povaze a funkčnosti. Pomáhají vyvážit rovnováhu v těle mezi různými systémy a orgány,  tedy podporují vnitřní prostředí organismu (homeostázu). 

Jedinečnost tohoto produktu spočívá v tom, že je živý.  To zaručuje vysokou vstřebatelnost všech obsažených látek - 90 - 95%. Proč tomu tak je? To, že je produkt živý znamená, že kromě sacharidů, bílkovin, tuků minerálů, vitamínů a stopových prvků produkt obsahuje i enzymy. Enzymy zajišťují komunikaci gelu s organizmem na buněčné úrovni. To je to, co odlišuje živou stravu od průmyslově vyráběných chelátů. Průmyslově vyráběné cheláty mají vstřebatelnost pouhých 40 - 60%. Ještě horší je situace u anorganických zdrojů. Tam je vstřebatelnost pouhých 5-10%, protože organizmus si biochelát před vstřebáním musí sám nejdříve vyrobit. 

A pak je tady jód. Dostupnost jódu v potravě ovlivňuje celkové fungování lidského organizmu. Statistiky však říkají, že nedostatek jódu se vyskytuje téměř u poloviny populace v Evropě. Jak se jód do našeho těla dostává? Bohužel jsou přirozené zdroje jódu v potravě lidí ve většině střední Evropy velmi omezené. Nedostatek jódu v potravě se u nás i okolních státech  od poloviny minulého století řeší obohacováním kuchyňské soli anorganickým jódem. Denní referenční hodnota příjmu DRHP (dříve Doporučená denní dávka - DDD) je pro dospělého člověka 150 mikrogramů jódu na den, v potravě však přijímáme jen zhruba polovinu tohoto množství. Nepříjemné však je, že pokud v dobré víře omezujeme příjem soli, omezujeme tím i příjem jódu. Jak se nedostatek jódu projevuje? U dospělých únavou a sníženou schopností se soustředit. U dětí zpomalením vývoje centrální nervové soustavy a imunity.

VERTERA GEL

"Nechť vaše jídlo bude vaším lékem nebo se vaše léky stanou vaším jídlem"

- Hippokrates

VERTERA GEL je buněčný gel z mořských řas Laminaria Japonica z rodiny Kelpů. Přírodní specializovaný dietetický produkt výživy.

Mořská řasa LAMINARIA JAPONICA pro komplexní regeneraci těla

Řasa je známá ideálním poměrem složení esenciálních aminokyselin, vlákniny, vitamínů, makro a mikro prvků zásadních pro krásu, zdraví a zpomalení procesu stárnutí.

Na co všechno má gel vliv:

 • ZDRAVÉ KLOUBY (Laminaria obsahuje alginovou kyselinu a vápník.)
 • ZDRAVÉ LEDVINY (Bohaté složení mořských řas je schopné normalizovat fungování celého komplexu urogenitálního systému.)
 • ZDRAVÁ JÁTRA (Řasy se podílí na čištění a obnově buněk.)
 • ANTISTRES (Laminaria normalizuje nervovou soustavu, pomáhá se vyrovnat se stresem a chronickou únavou.)
 • DETOXIKACE ORGANISMU

Vertera gel poskytuje vynikající absorpci laminárních látek, plní tělo všemi potřebnými živinami a spouští vlastní čistící procesy na úrovni buněk. Detoxikace znamená přírodní cestu ke stabilizaci životních funkcí:

 • ZVLÁDNUTÍ DOPADU ZNEČIŠTĚNÉHO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 
 • STABILIZACE ÚROVNĚ IMUNITY 
 • OČIŠTĚNÍ TĚLA OD TOXINŮ A ODPADNÍCH LÁTEK
 • NORMALIZACE METABOLISMU

HORMONÁLNÍ ROVNOVÁHA

Díky jedinečné technologii výroby gelu jsou všechny mikro i makro prvky, vitamíny a antioxidanty zachovány v původní podobě. Vertera gel obsahuje organicky vázaný jód. Podle Seznamu schválených zdravotních tvrzení, která jsou přílohou Nařízení (ES) č. 1924/2006 podle Čl.13 odst.1, a vzhledem k vysokému obsahu jódu v přípravku Vertera (viz Složení), deklarujeme následující účinky: 

 • JÓD PŘISPÍVÁ K NORMÁLNÍM KOGNITIVNÍM (poznávacím) FUNKCÍM (povoleno nařízením Komise EU č. 432/2012, 273)
 • JÓD PŘISPÍVÁ K NORMÁLNÍMU METABOLISMU PŘI ZÍSKÁVÁNÍ ENERGIE (povoleno nařízením Komise EU č. 432/2012, 274 a 402)
 • JÓD PŘISPÍVÁ K NORMÁLNÍ FUNKCI NERVOVÉHO SYSTÉMU (povoleno nařízením Komise EU č. 432/2012, 273)
 • JÓD PŘISPÍVÁ K UDRŽENÍ NORMÁLNÍHO STAVU KUŽE (povoleno nařízením Komise EU č. 432/2012, 370)
 • JÓD PŘISPÍVÁ K NORMÁLNÍ PRODUKCI HORMONU ŠTÍTNÉ ŽLÁZY A K NORMÁLNÍ FUNKCI ŠTÍTNÉ ŽLÁZY (povoleno nařízením Komise EU č. 432/2012, 274 a 1237)

MLADOST A KRÁSA

Stopové prvky, vitamíny a antioxidanty v gelu Vertera zabezpečují komplexní obnovení všech orgánů a systémů, zpomalují procesy jejich opotřebení a následně stárnutí. Jak to funguje? Zahrňte gel Vertera do denního jídelníčku. Není určeno jako náhrada pestré stravy a zdravého životního stylu.

 •  
 • ZACHOVÁNÍ MLÁDÍ
 • KOMPLEXNÍ OMLAZENÍ TĚLA
 • PRUŽNÁ PLEŤ BEZ NOVÝCH VRÁSEK
 • PŘIROZENÁ STABILIZACE HMOTNOSTI

OCHRANA SRDCE A CÉV

Aktivní látky v řase upravují hladinu "škodlivého" cholesterolu, normalizují krevní tlak a stabilizují složení krve. Obsažené vitamíny, minerály a antioxidanty, včetně hořčíku a draslíku, mají komplexní vliv na srdeční sval a cévy:

 • PRUCHODNÉ CÉVY 
 • STABILIZACE KREVNÍHO TLAKU

TRÁVENÍ NA JEDNIČKU

Komplexy bioaktivních komponentů řasy Laminarie, na základě kterých se gel Vertera vyrábí, stabilizují procesy v gastrointestinálním traktu, stimulují peristaltiku a normalizují složení střevní mikroflóry. Vlivem účinků produktů z mořských řas probíhá komplexní regenerace trávícího systému:

 • ÚČINNÉ ČIŠTĚNÍ TOXINŮ STŘEVNÍ MIKROFLÓRY
 • MUŽSKÁ SÍLA (Laminaria je schopná muži poskytovat nejen vitalitu, ale také zajistit vysokou produktivitu a duševní vytrvalost při fyzické námaze.)
 • ZDRAVÍ ŽEN (Kelp je skvělý způsob, jak zachovat krásu, přitažlivost, zdraví a dobrý pocit)
 • JASNÝ POHLED (Řasa může přispívat k aktivaci procesu vnímání světla a barev)

Složení produktu:

Mořská řasa Laminaria Japonica/ Sacharidy, Bílkoviny, Aminokyseliny, Tuky, Mastné kyseliny a Steroly / Vitamíny: A, B1, B2, B3, B6, B9, B12, C, D, E, PP, K, H, Beta karoten, Lutein + Zeaxanthin, Fucoxanthin, Viraxanthin, Cholin / Minerály (Makroelementy): Draslík, Fosfor , Hořčík, Chlór, Křemík, Sodík, Vápník, (Mikroelementy): Jód (průměrný obsah 3050 mikrogramů na 100 g produktu), Bor, Brom, Fluor, Hliník, Chrom, Kobalt, Lithium, Mangan, Měď, Molybden, Selen, Stroncium, Thalium, Titan, Vanad, Zinek / Pomocné složky: kyseliny citrónová, glukonát vápenatý, antioxidanty a sekvestrační činidlo.

Způsob užívání

 • 1 polévková lžíce 2 x denně (cca 20g, obsahuje průměrně 610 mikrogramů jódu, což je přibližně 400% DRHP)
 • Zapít vodou 
 • 30 minut před jídlem
 
 • Upozornění: Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určeno jako náhrada pestré stravy a zdravého životního stylu.

 • Upozornění: Pokud berete nějaké léky, zachovejte mezi podáváním léků a gelu časový odstup minimálně 1 hodinu. Díky vysoké sorbční schopnosti gelu by mohla být snížena účinnost léků. 

Produkt můžete zakoupit zde: www.antibakterin.cz/e-shop/mineraly-stopove-prvky-a-vitaminy/ Tento produkt posíláme nejpozději v úterý, aby bylo zajištěno, že nezůstane přes víkend někde na cestě. Je balen ve speciálních obalech, ale ani tyto obaly jej neudrží v chladu neomezeně dlouhou dobu.