Na co se zaměřit

Základním kritériem kvality KS je počet částic, jejich velikost a stabilita těchto parametrů v čase. Samozřejmě za předpokladu maximální čistoty (tj. bez nežádoucích příměsí).  Když se z tohoto pohledu podíváme na koloid např. o hodnotě 10 ppm (10 mg na 1 litr) tak dospějeme k následujícím závěrům:

  Hodnotu 10ppm defakto splňuje i 1 zrnko stříbra o hmotnosti 10mg v 1 litru kapaliny. Aby však zároveň splňovalo kritéria pro koloidy, neměla by velikost částic překračovat 500nm (někde se  ještě udává  1000nm).

Ag má hustotu 10,490 g.cm-3  ( https://cs.wikipedia.org/wiki/St%C5%99%C3%ADbro)   tj. kulaté „zrnko“ o průměru 500nm má hmotnost  68x10-12mg, tzn. že na 10ppm jich bude zapotřebí  145.6x109 (cca 145,5 miliardy) Zdá se vám to již dostatečně hodně? Omyl!

Kvalitní koloidy toto množství hravě i mnohomilionkrát přesahují. A v tom je celé kouzlo i smysl honby za minimální velikostí. Z této jediné předchozí koule o průměru 500nm lze vytvořit  125 000 částic o průměru 10nm ! a dokonce 65,5 miliónů částic o průměru 1nm!!!

Pro ilustraci pár příkladů:

velikost částic

počet

500nm

1

200nm

15

100nm

125

30nm

4 630

10nm

125 000

5nm

1 000 000

1nm

65 500 000

 

2.       Takže pokud vezmeme v úvahu předchozí závěry, můžeme si ukázat, co se dá na trhu vlastně koupit a jak posuzovat cenu. Bohužel spousta prodávaného koloidního stříbra (KS) má částice skutečně na hranici koloidů (500nm) a některé ji i ve značné části svého obsahu přesahují. Samozřejmě jsou na trhu take produkty mající skutečně výborné parametry a to odpovídá i ceně (bohužel ne vždy však cena odpovídá kvalitě). A doma v žádném případě  těchto hodnot dosáhnout nelze.

3.       Účinnost KS se odvíjí od velikosti (limituje i propustnost v tkáních) a plochy, kterou dokáže aktivně „pokrýt“ při určité koncentraci. A teď přichází to podstatné: Abyste např. s KS o velikosti 200nm(dobrý výsledek domácí produkce) pokryli určitou infikovanou plochu potřebujete 1000xvíce stříbra (viz.tabulka výše) než pokud budete mít KS o průměrné velikosti 10nm!!! Je to jako byste šli střílet do hejna vrabců s 1 dělovým nábojem a nebo měli brokovnici, která naráz vystřelí  1000 nábojů. Navíc tak malé částice prostupují tam, kde by se předtím nedostaly a z toho dále plyne i jejich snadné a bezproblémové vylučování z těla(což je také velmi důležité )!

4.       To co, jsme zjistili při testech produktů na trhu bylo přímo alarmující. U žádného námi testovaného produktu neodpovídaly deklarované hodnoty skutečným. Koncentrace byla vždy menší a velikost částic hrubě převyšovala to, co jsme od laboratorní výroby čekali. Stačilo KS přefiltrovat filtrem 0,22um a filtr byl často zanesen hned po první filtraci tak, že již nešel použít. Když si představíte, že se to může zachytit navždy ve vašem těle a hromadit do budoucna, uvědomíte si cenu skutečné kvality. Bludy o tom, že zlatavá barva je ta pravá si můžete sami ověřit při filtraci přes filtr o porozitě 0,2um (napr.: od Labicom.cz), kdy barva okamžitě zmizí... a to se bohužel týká i některých špičkových amerických výrobků. Zlatavá barva totiž může vzniknout dvěma způsoby. Buď hodně malými částicemi, nebo naopak přítomností velkých částic. Zlatavou  barvu našich výrobků si můžete ověřit filtací přes 220 nm filtr. Barva zůstane.

5.       Kvalita s ATESTEM: Proto přikládáme ke každému jednotlivému produktu Atest Státního zdravotního ústavu s hodnotami konkrétní šarže, což v současnosti nenabízí nikdo ve světě. Jinde je zcela běžné, že (pokud vůbec něco prokazují) tak jsou to atesty staré několik let a to, co nabízejí dnes, již těmto hodnotám vůbec neodpovídá…a to v žádném parametru. ( testovali jsme produkty od nejvěhlasnějších firem z USA i Evropy, včetně ČR a v současné době prověřujeme z právního hlediska možnost zveřejnění těchto kontrolních testů na webu)